by: Klaudia Łukaszewicz

O mnie

Cześć! Nazywam się Kinga Wnuk, ale bardzo możliwe, że znasz mnie pod pseudonimem WNUKu. Mieszkam w Szczecinie i od kiedy pamiętam pasjonowałam się końmi. Jednak kilka lat temu odkryłam nową pasję - fotografię.

Z początku moje zainteresowanie aparatem polegało na pozowaniu, co z resztą widać po fotce zamieszczonej obok. Aczkolwiek z czasem zaczęłam się zastanawiać, jak by to było naciskać na spust migawki klęcząc w krzakach, a nie wciągać brzuch, jednocześnie ogarniając konia. Wtedy stało się - dostałam na święta swój pierwszy wymarzony aparat! A potem? Potem to już sami się pewnie domyślacie...

by: Sandra Santi

Kim jestem?

Pasjonują mnie konie oraz odpowiedzialni za nie ludzie. Za każdą fotografią konia stoi człowiek, który włożył wiele pracy w jego przygotowanie - od zwykłego czyszczenia, przez ustawienie na sesji, na latach treningu kończąc. Inspiruje mnie przekraczanie granic w relacji koń-człowiek, czy to w sposób bardziej naturalny czy spowodowany doskonałym, klasycznym wyszkoleniem obu ze stron.

Jestem fanką Hiszpańskiej Szkoły Jazdy oraz teatru konnego i właśnie takie widowiskowe - czasami wręcz nieprawdopodobne - elementy chcę mieć na swoich zdjęciach. Bo tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia (i w fotografii, i w relacji z koniem), a jeśli czegoś nie da się zrobić... to trzeba znaleźć kogoś, kto o tym nie wie, przyjdzie i to zrobi!

by: Jessica Boroń

Moje doświadczenie

Moje kilkuletnie doświadczenie w fotografii oraz ponad pół życia spędzone w siodle pozwalają na profesjonalne podejście do tematu fotografii jeździeckiej. Wykonywałam wiele sesji zdjęciowych dla osób prywatnych, ale miałam również przyjemność tworzyć sesje do użytku komercyjnego/marketingowego związanego z końmi. Nieraz biegałam wzdłuż płotu parkuru lub placu robiąc reportaże z treningów czy zawodów rangi regionalnej i ogólnopolskiej.

Azure walk

Nagrody i wyróżnienia

2021:
  1. Mój fotoreportaż opowiadający historię Sandry został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie Grand Press Photo w kategorii Young Poland - fotoreportaż.
2022:
  1. Moja fotografia "War Symphony" została nominowana do finału 8. edycji konkursu Fine Art Photography Awards w kategorii profesjonalnej Wildlife/Animals.
  2. Fotografia "Shadow of the champion" zdobyła 2 miejsce w konkursie Grand Press Photo w kategorii profesjonalnej "Single - Own Vision".
  3. "Shadow of the champion" zostało wyróżnione spośród tysięcy nadesłanych fotografii 6-tej edycji międzynarodowego konkursu MonoVisions Photography Award w kategorii "Nature and Wildlife".
  4. Dwie moje fotografie - "Azure walk" oraz "Dots" -  zdobyły wyróżnienia w międzynarodowym konkursie fotografii kolorowej Chromatic Photography Awards w kategorii profesjonalnej "Wildlife and Animals".
  5. Zdjęcia mojego autorstwa - "Shadow of the champion" i "Spanish walk" otrzymały wyróżnienia w międzynarodowym konkursie fotografii czarno-białej Monochrome Photography Awards w kategorii profesjonalnej "Nature".
2023:
  1. Portret Peruna KL (własności Oliwii Kowal, hodowli Klikowa Arabians Stud) znalazł się w shortlistach konkursu Sony World Photography Awards w kategorii Creative (sekcja Open).
  2. Fotografia "From the darkness" została nominowana do finału 9. edycji konkursu Fine Art Photography Awards w kategorii profesjonalnej Wildlife/Animals.

Moja specjalizacja

Najwięcej przyjemności sprawia mi ukazywanie koni i jeździectwa w bardzo nietuzinkowych okolicznościach czy lokalizacjach. Moje prywatne projekty skupiają się na zabytkowych budynkach oraz ruinach. Im częściej nie ma gdzieś koni, tym bardziej chciałabym je tam zabrać!

Uwielbiam też kreować studyjne sytuacje w fotografii jeździeckiej, wspomagając się profesjonalnym oświetleniem.

Moim "konikiem" są również sesje stylizowane – mam wiele ciekawych pomysłów, pomagam w doborze stroju i rekwizytów oraz organizacji i wyborze najbardziej pasującego miejsca. Biorę pod uwagę charakter, jak i umiejętności pary koń-jeździec podczas pracy, by przyjemnością było nie tylko oglądanie finalnych zdjęć, ale również czas spędzony na planie zdjęciowym.

Portfolio